Zespół Placówek
Resocjalizacyjno -
Socjoterapeutycznych
w Oławie
Ks. F. Kutrowskiego 31A
55-200 Oława
Tel/fax: 0-71 31 33 744
e-mail: osw.olawa@interia.pl

Aktualności
WARSZTATY DLA RODZICÓW i OPIEKUNÓW WYCHOWANKÓW ZPR-S w OŁAWIE Drukuj Email
Wpisany przez: Joanna Maciakiewicz   

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów 29 września 2016 - czwartek o godz. 15.00 (przed zebraniem rodziców z wychowawcami klas o godz. 16.00). Tematyka warsztatów:- przygotowanie do pierwszej przepustki - współpraca rodziców i opiekunów z kadrą pedagogiczną ośrodka Zapraszamy do sali nr 90 wszystkich zainteresowanych a szczególnie rodziców i opiekunów nowych wychowanków. Prosimy o telefoniczne potwierdzenie przybycia.

 
Przyjazdy z 4 stron Świata Drukuj Email
Wpisany przez: Urszula Feilert   

przyjazdyz4stron thumbTorba spakowana a w niej: - zeszyty (są); - książki (do klasy I i II Gimnazjum nie trzeba bo szkoła da, a do klasy III = a po co?, skoro to już ku końcowi…); - ubrania (znowu trzeba wszystkie podpisać na metkach, o nie!); - długopisy (spakowane, a jak zabraknie to uśmiechnę się do Pań z sekretariatu lub pedagogów, oni mają ich dużo); - ręczniki, bielizna (ufff, nie trzeba podpisywać); - kosmetyczka (byle szczoteczki do zębów nie zapomnieć, resztę się pożyczy); - bloki, kredki, flamastry, farby (ach, jak ja lubię plastykę; w tym roku będę specjalizował się w karykaturach); - buty (hmmm, które zabrać? by na boisku nie starły się podeszwy); - plecak (a co jak ja lubię nosić książki w reklamówce?). Wszystko gotowe/spakowane/przyjeżdżamy/zaczynamy/rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017

Więcej…
 
To już jest... Początek!!! Drukuj Email
Wpisany przez: Aleksandra Horbal   

poczatek20162017 thumbKoniec wakacji nie oznacza końca zabawy i zawierania nowych znajomości. 31 sierpnia do grona wspaniałych i gorliwych wychowanków naszej placówki dołączyło 12 osób, które stworzyły nową grupę I MOS. Wiadomo, że każda zmiana w życiu młodego człowieka wiąże się z przeżywaniem wielu trudnych emocji. By ułatwić proces aklimatyzacji w naszej placówce, wychowawcy grupy I MOS oraz pedagog i psycholog postanowili przeprowadzić szereg zajęć integracyjnych.

Więcej…
 
Zaproszenie dla rodziców i opiekunów Drukuj Email
Wpisany przez: Danuta Dróżdż   

W związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego 2016/2017 prosimy Państwa o przywiezienie synów/podopiecznych do naszej Placówki terminowo, zgodnie z otrzymanymi przez chłopców przepustkami. W celu przypomnienia każdy z Państwa otrzyma pisemne zaproszenie z podaniem daty i godziny stawienia się w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Oławie. Jednocześnie zawiadamiamy, ze warunkiem wystąpienia przez ZPR-S do Sądu Rejonowego o urlopowanie wychowanków w dni wolne od nauki w roku szkolnym 2016/2017 jest terminowe stawienie się chłopca w Placówce oraz jego poprawne zachowanie podczas wakacji 2016r. ( dotyczy wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego ).

Informujemy, że zgodnie z informacją Ministerstwa Edukacji Narodowej i reformą podręcznikową w roku szkolnym 2016/2017 Rodzice/Opiekunowie uczniów klasy I i II Gimnazjum nie kupują podręczników szkolnych. Prosimy tylko o zakup zeszytów i przyborów szkolnych (piórnik, kilka długopisów, kilka ołówków, linijka, ekierka, cyrkiel, gumka, temperówka, kolorowe długopisy lub pisaki, blok, papier kolorowy, nożyczki do papieru).

Więcej…
 
Konsultacje i zebrania Drukuj Email
Wpisany przez: Wojciech Furgała   

Terminy zebrań i konsultacji dla rodziców wychowanków ZPR-S Oława w roku szkolnym 2016/2017. 

Przed zebraniem i konsultacjami prosimy o telefoniczne potwierdzenie Państwa przybycia. Na Państwa prośbę, po telefonicznym uzgodnieniu istnieje możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji także w innych terminach.

 

Więcej…
 
To już jest koniec... Drukuj Email
Wpisany przez: Urszula Straub   

koniecroku20152016 thumb24.06.2016 r. w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Oławie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016, na które przybyli uczniowie wraz z najbliższymi, nauczyciele i wychowawcy. Pani dyrektor podsumowała kończący się rok szkolny w przygotowanej na te okazję prezentacji. Gratulowała wychowankom osiągniętych wyników. Młodzież wyróżniająca się otrzymała z rąk pani dyrektor i wicedyrektor nagrody oraz dyplomy. Podczas uroczystości miały miejsce podziękowania gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

Więcej…
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO GIMNAZJUM W ZPR-S W OŁAWIE NA ROK SZKOLNY 2016 / 2017 Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   
Przedstawiamy wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017
   
oraz wykaz podręczników dla wszystkich klas (klasa I i II zaopatrzona jest w obecnym roku szkolnym w podręczniki z dotacji celowej): 
pdflogo-1

Szkolny zestaw podręczników w Gimnazjum ZPR-S Oława (wykaz dla wszystkich klas)

 
Na szlaku w Rudawach Janowickich!!!!!! Drukuj Email
Wpisany przez: Katarzyna Kuncewicz   

rudawyjanowickie2016Dzięki tradycyjnemu już zaproszeniu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu nasi podopieczni wzięli udział w tegorocznej edycji Rajdu Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych SUDETY 2016. Ochota na górską przygodę rosła w marę zbliżania się terminu rajdu, z plecakami wypakowanymi po brzegi wyposażeni w dobre humory 23 maja wsiedliśmy w pociąg, który zawiózł nas do Marciszowa gdzie spotkaliśmy się z pozostałymi drużynami. Dzięki trzydniowej wspólnej wędrówce, mimo zmęczenia, małych kryzysów, odkrywaliśmy bogactwo kulturowe i przyrodnicze Rudaw Janowickich, pasma Sudetów sąsiadującego z Karkonoszami i Kotliną Jeleniogórską.

Więcej…
 
Diabelska góra nie taka straszna. Mapa, kompas i przygoda czyli Tropiciel 19 Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

tropiciel2016 thumbPrzygodowy rajd na orientację - czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół. Uczestnicy biorący udział w rajdzie, startują w drużynach 4-6 osobowych na trasie pieszej i 2-4-osobowych na trasie rowerowej. Pokonują one w podanym limicie czasowym całą trasę rajdu, zdobywając przy tym punkty kontrolne i wykonując czekające tam specjalnie przygotowane zadania. Start w grupie zapewnia świetną integrację uczestników. Współdziałanie i wzajemne wsparcie członków drużyny, pozwala na sprawniejszą nawigację oraz wykonywanie zadań, a także na przezwyciężanie trudności na trasie. Dodatkowym bonusem jest to, że wszystkie drużyny mieszane (damsko-męskie) uzyskują na starcie 1 godzinę dodatkową na pokonanie trasy rajdu.

Więcej…
 
Dzień bez papierosa Drukuj Email
Wpisany przez: Karolina Bahajewska   

dzienbezpapierosa2016 thumbŚwiatowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów Światowa Organizacja Zdrowia ustanowiła dzień 7 kwietnia Światowym Dniem bez Papierosa w 1987 roku (rezolucja WHA40.38). Rok później rezolucją WHA42.19 przeniosła święto na 31 maja. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie. W Polsce, co roku 70000 mieszkańców umiera z powodu palenia tytoniu, a kolejne 8000 zgonów jest spowodowanych biernym paleniem. W naszej placówce również promujemy zdrowy styl życia i obchodzimy Dzień bez papierosa.

Więcej…
 
Aktywna sobota Drukuj Email
Wpisany przez: Bartłomiej Fik   

aktywnasobota2016 thumbDzięki uprzejmości pana Bartosza Łusia i pana Jakuba Olejnika wychowankowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób poprawnie wykonywać ćwiczenia siłowe przy użyciu wolnych ciężarów. Cała siłownia była tylko i wyłącznie do ich dyspozycji. Podczas tych zajęć pan Bartosz Łuś oraz pan Jakub Olejnik przeprowadzili z wychowankami trening wszystkich grup mięśniowych, zwracając uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń i na bieżąco korygując pojawiające się błędy. Zadowolenie wychowanków było ogromne, co niektórzy zauważyli zmiany w swoim wyglądzie już po pierwszym treningu a skuteczność ćwiczeń potwierdziły pojawiające się na drugi dzień zakwasy.

Więcej…
 
Do serca przytul psa, weź na kolana kota. Drukuj Email
Wpisany przez: Bartłomiej Fik   

schronisko2016 thumbNasi wychowankowie chętnie udzielają się jako wolontariusze w Oławskim przytulisku dla bezdomnych zwierząt. Gdy tylko pozwala na to pogoda, odwiedzamy pobliskie schronisko i pomagamy w opiece nad zwierzętami. Takie zajęcie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Długi spacer, obcowaniem z przyrodą oraz kontakt ze zwierzętami pozwalają zrelaksować się i zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Więcej…
 
Dla Ciebie, Mamo Drukuj Email
Wpisany przez: Karolina Bahajewska   

dzienmatki2016 thumbJest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska. J. I. Kraszewski.

Mama to zazwyczaj najważniejsza osoba w życiu dziecka. Jest między nimi specjalna, wyjątkowa więź, a miłość macierzyńska jest najmocniejsza, najtrwalsza, najbardziej wytrzymała... W Polsce, Dzień Matki, przypada na 26 maja, a po raz pierwszy obchodzono je w 1914 r. w Krakowie. W tym dniu mamy są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnymi prezentami.

Więcej…
 
#63 PL Drukuj Email
Wpisany przez: Bartłomiej Fik   

konkursfilmowy2016 thumb"Czym jest patriotyzm i kim są współcześni bohaterowie – to hasło akcji #63 PL". Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć czteroosobowa grupa wychowanków MOS, w składzie: Szymon Łuszczyna, Oskar Rybiński, Mateusz Kaźmierczak oraz Łukasz Jaworski. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Fundację Off Camera przy współpracy z Onet.pl i skierowany był do młodych ludzi w wieku 16-19 lat. Polegał na przygotowaniu filmu, dowolną techniką, który miał odpowiedzieć na pytanie, czym jest patriotyzm?

Więcej…
 
Wiosenno - słoneczne sadzenie drzew Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

sadzeniedrzew2016 thumbPiąta odsłona akcji miała miejsce 7 maja 2016 r. (sobota) między 11.00 a 15.00. Wspólnie z wrocławianami posadzimy kilkaset drzew. Sadzenie drzew to jednocześnie okazja do zabawy w gronie przyjaciół lub rodziny. Na uczestników naszej akcji czeka mnóstwo atrakcji i zajęć sportowo-rekreacyjnych: drzewko za drobne elektrośmieci (1000 drzew od Nadleśnictwa Śnieżka) ponad 300 drzew do posadzenia występy artystyczne: Krzykaśki, zespół G/Łoś, C'est La Vie - duet Zieńkowska&Brodziński, Gabinet Cieni, Wrocławska Stepownia, Grupa Taneczna PW Dance, byk rodeo, sumo (można wcielić się w zawodnika sumo; mata i kostiumy), rola bola turnballe, megadart, minirajd na orientację (dla rodzin z małymi dziećmi), planszówki - II Runda, edukacja przyrodnicza sokolnicy, warsztaty ekologiczne, fotobudka, ciepły posiłek i gorąca herbata dla wszystkich.

Więcej…
 
Pożegnanie twórców Drukuj Email
Wpisany przez: Urszula Straub   

pozegnanietworcow thumbChusta KLANZY proponowana przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA to pomoc dydaktyczna, która zyskała ogromną rzeszę sympatyków. Zabawa z jej wykorzystaniem nie ominęła także grupy socjoterapeutycznych TWÓRCÓW. Podczas wtorkowych zajęć związanych z zakończeniem współpracy z chłopcami można było zaobserwować jak kolorowa atmosfera pobudza wyobraźnię i wyzwala pozytywne emocje wśród wychowanków.

Więcej…
 
Marzycielska poczta Drukuj Email
Wpisany przez: Karolina Bahajewska   

marzycielskapoczta thumbList jest prawdopodobnie tak stary, jak stare jest samo pismo. Pisanie listów rozpowszechnione było już w starożytnym Egipcie, Chinach i państwie Sumerów. W dzisiejszych czasach, niestety, odchodzi się od tej formy komunikacji. Tradycyjny list został zastąpiony mailami i sms-ami. Tanio i przede wszystkim szybko, ale też bez "duszy"... Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie https://marzycielskapoczta.pl/ zaprezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi.

Więcej…
 
Wycieczka do Wrocławia na mecz siatkarek Impel Wrocław połączona ze zwiedzaniem centrum miasta Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Lewkowicz   

meczimpelkwiecien2016 thumbW sobotę 23.04.2016 kolejny już raz nasi wychowankowie kibicowali drużynie siatkarek Impel Wrocław. Tym razem 10 wychowanków wraz z wychowawcą, panem Krzysztofem Lewkowiczem, udało się do Wrocławia aby dopingować siatkarki w meczu o brązowy medal Orlen Ligi Kobiet z drużyną MKS Dąbrowa Górnicza. Mecze o brązowy medal odbywają się do trzech zwycięstw i już dzień wcześniej wrocławska drużyna wygrała pierwszy mecz 3:2. Podczas sobotniego meczu kolejny raz mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa, tym razem 3:0 i dzięki temu do zdobycia brązowego medalu pozostało drużynie Impel Wrocław odniesienie jednego zwycięstwa co udało się 28 kwietnia w Dąbrowie Górniczej.

Więcej…
 
Bieg Firmowy 2016, nie przestajemy pomagać Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

biegfirmowy2016 thumbIdeą biegu firmowego jest promowanie zdrowej rywalizacji oraz aktywności fizycznej wśród pracowników zarówno małych firm jak i międzynarodowych korporacji. Podczas organizowanego wydarzenia chcemy połączyć ze sobą trzy bardzo ważne obszary: 1. Aktywność i zdrowy tryb życia poprzez sport i bieganie 2. Integrację i współpracę w ramach firm i w ramach branż 3. Pomaganie innym poprzez działania charytatywne

Więcej…
 
Dzień dobrych uczynków Drukuj Email
Wpisany przez: Joanna Maciakiewicz   

dziendobrychuczynkow2016 thumbCudownie pachnący miesiąc maj obdarza nas różnymi uroczystościami i świętami, o których wszyscy wiemy i na które czekamy. Któż bowiem nie czeka na majówkę - błogie lenistwo albo zabawę podczas długiego weekendu?! Albo zbliżający się Dzień Matki, ważny dla malutkich i dużych dzieci, tych młodych i dawno dorosłych oraz dla wszystkich Mam. A to już niebawem…

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 21

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie, zobacz politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookie z tej strony