Zespół Placówek
Resocjalizacyjno -
Socjoterapeutycznych
w Oławie
Ks. F. Kutrowskiego 31A
55-200 Oława
Tel/fax: 0-71 31 33 744
e-mail: osw.olawa@interia.pl

Aktualności
Dzień Chłopaka na sportowo i grillowo :) Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

dzienchlopaka2016 thumbDzisiaj Dzień Chłopaka, czyli święto obchodzone 30 września przez nastolatków i mężczyzn w Polsce. W Polsce Dzień Chłopaka jest zdecydowanie bardziej popularnym świętem od Dnia Mężczyzn, który obchodzony jest 10 marca. Obydwa te święta zostały stworzone w opozycji do Dnia Kobiet. Mimo to nie znalazły uznania w ogólnoświatowym systemie świąt. Dzień Chłopaka z roku na roku zyskuje coraz większą popularność, szczególnie dzięki mediom społecznościowym.

Więcej…
 
Pokój zaczyna się od nas samych. Udział wychowanków ZPR-S w Oławie w realizacji projektu „100 lat dla pokoju w Europie Drukuj Email
Wpisany przez: Ewa Haratyk i Aleksandra Horbal   

100latdpwe final thumbW czerwcu br. zakończyła się nasza przygoda z projektem „100 lat dla pokoju w Europie”, a pełna relacja z jego przebiegu miała ukazać się we wrześniowym numerze internetowego czasopisma edukacyjnego TRENDY. Z przyczyn niezależnych od nas artykuł nie doczekał się publikacji, jednak uważamy, że warto się nim podzielić, dlatego umieszczamy go na naszej stronie.

Więcej…
 
GryWalizacja Drukuj Email
Wpisany przez: Urszula Feilert i Aleksandra Horbal   

grywalizacja2016 thumbRozpoczynamy długo wyczekiwane zajęcia GryWaliazji. Prowadzące (Ula & Ola) będąc zafascynowane gromadzeniem i wykorzystywaniem w pracy różnych gier postanowiły nadać zajęciom miano specjalnego projektu GryWalizacji. Wiadomo, że gry i zabawy rozbudzają ciekawość. Mają atrakcyjną formę działania oraz przeżywania, rozbudzają emocje i to składa się na szeroko pojętą aktywizację ucznia. Gracze sprawdzają siebie, swoje możliwości i umiejętności. Odpowiednio dobrane gry dają prowadzącemu spotkania obraz wiedzy i umiejętności uczestników, uczą wychowanków twórczego myślenia, utrwalają wiadomości, pozwalają doskonalić umiejętności, kształcą i rozwijają samodzielność.

Więcej…
 
Slow Food - zwalniamy tempo, chronimy smak i prawo do przyjemności Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

slowfood2016 thumbBieżące stulecia, narodzone i dojrzewające pod znakiem industrializacji, jako pierwsze wynalazły maszynę i ukształtowały życie podług jej reguł. Prędkość stała się naszymi kajdanami. Padliśmy ofiarą tego samego wirusa: szybkiego życia, które niszczy nasze obyczaje i atakuje nas nawet w naszych domach zmuszając nas do wchłaniania fast-food. Homo sapiens musi odzyskać mądrość i uwolnić się od prędkości, która zaprowadzi go do wyginięcia. Spokojną, materialną przyjemnością brońmy się przed powszechnym szaleństwem szybkiego życia. 

Więcej…
 
Pomagamy zwierzakom Drukuj Email
Wpisany przez: Paweł Kałużny   

pomagamyzwierzakom2016 thumbBez względu na pogodę wychowankowie ZPR-S starają się w nowym roku szkolnym pomagać psom i kotom ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Oławie. Odwiedzając je po zajęciach lekcyjnych wspomagają grono stałych wolontariuszy, którzy codziennie poświęcają swój czas mieszkańcom schroniska. Z wizyt u czworonożnych przyjaciół podopieczni placówki wynoszą dla siebie cenną wiedzę i doświadczenie.

Więcej…
 
Terapia kuchenna Drukuj Email
Wpisany przez: Urszula Feilert   

kuchennaterapia2016 thumbWszędzie pachnie nadchodzącą jesienią a w naszej Placówce kuchennymi przysmakami. Wychowankowie po samym powrocie z wakacji bardzo szybko szybko zaczęli się organizować co raz przygotowując w naszej kuchni różne przysmaki. Nie ma tygodnia by nie kusiły zapachy sernika, rogalików, babeczek, placków ziemniaczanych czy racuchów z jabłkami. A co jakby wprowadzić dodatkowa formę oddziaływać o nazwie TERAPIA KUCHENNA.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata Drukuj Email
Wpisany przez: Paweł Kałużny   

sprzatanieswiata2016 thumbPo raz kolejny już wychowankowie naszej placówki wzięli udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”. Jej celem jest propagowanie działań proekologicznych związanych z nieśmieceniem i edukacją odpadową. Jak co roku wychowankowie ruszyli do działania, żeby posprzątać określony fragment miasta. Tym razem wybór padł na wały i tereny przylegające do Oławki na odcinku od mostu do „miasteczka”.

Więcej…
 
Wycieczka na jaz Drukuj Email
Wpisany przez: Bartłomiej Mierniczek   

wycieczkanajaz2016 thumb

Wakacje minęły bardzo szybko, na szczęście pogoda jeszcze nie i nadal sprzyja organizowanym turniejom sportowym, spacerom i nie tylko. W związku z powyższym wychowankowie, którzy jeszcze nie korzystali z urlopowania do domów rodzinnych na weekend zapoznali się z przepisami ruchu drogowego podczas wycieczki rowerowej do pobliskich Kotowic, gdzie mieli możliwość zwiedzić wieżę widokową, skąd następnie pojechali do Ratowic celem zapoznania się z istniejącą tam budowlą hydrotechniczną.

Więcej…
 
Wybory Opiekuna Samorządu Uczniowskiego Drukuj Email
Wpisany przez: Urszula Feilert   

wyborysu2016 thumbW poniedziałek 12 września 2016 r. w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych odbyły się wybory na nowego Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Pani Ula (jeszcze pełniąca ową funkcje) zorganizowała bezpośrednie ankietowe wybory wśród wychowanków. Anonimowo każdy mógł na kartach wyborczych wskazać dwie osoby, które wyobraża sobie na tym stanowisku wśród pracowników pedagogicznych.

Więcej…
 
Informacja o zespołach wychowawczych 2016 / 2017 Drukuj Email
Wpisany przez: Wojciech Furgała   
Informujemy, że pierwsze zebrania comiesięcznych zespołów do spraw planowania, koordynowania i udzielania uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w roku szkolnym 2016/2017 odbędą się w terminach:
W MOW - 28.09.2016 o godz. 13.45
W MOS - 26.09.2016 o godz. 08:30
 
 
WARSZTATY DLA RODZICÓW i OPIEKUNÓW WYCHOWANKÓW ZPR-S w OŁAWIE Drukuj Email
Wpisany przez: Joanna Maciakiewicz   

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów 29 września 2016 - czwartek o godz. 15.00 (przed zebraniem rodziców z wychowawcami klas o godz. 16.00). Tematyka warsztatów:- przygotowanie do pierwszej przepustki - współpraca rodziców i opiekunów z kadrą pedagogiczną ośrodka Zapraszamy do sali nr 90 wszystkich zainteresowanych a szczególnie rodziców i opiekunów nowych wychowanków. Prosimy o telefoniczne potwierdzenie przybycia.

 
Przyjazdy z 4 stron Świata Drukuj Email
Wpisany przez: Urszula Feilert   

przyjazdyz4stron thumbTorba spakowana a w niej: - zeszyty (są); - książki (do klasy I i II Gimnazjum nie trzeba bo szkoła da, a do klasy III = a po co?, skoro to już ku końcowi…); - ubrania (znowu trzeba wszystkie podpisać na metkach, o nie!); - długopisy (spakowane, a jak zabraknie to uśmiechnę się do Pań z sekretariatu lub pedagogów, oni mają ich dużo); - ręczniki, bielizna (ufff, nie trzeba podpisywać); - kosmetyczka (byle szczoteczki do zębów nie zapomnieć, resztę się pożyczy); - bloki, kredki, flamastry, farby (ach, jak ja lubię plastykę; w tym roku będę specjalizował się w karykaturach); - buty (hmmm, które zabrać? by na boisku nie starły się podeszwy); - plecak (a co jak ja lubię nosić książki w reklamówce?). Wszystko gotowe/spakowane/przyjeżdżamy/zaczynamy/rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017

Więcej…
 
To już jest... Początek!!! Drukuj Email
Wpisany przez: Aleksandra Horbal   

poczatek20162017 thumbKoniec wakacji nie oznacza końca zabawy i zawierania nowych znajomości. 31 sierpnia do grona wspaniałych i gorliwych wychowanków naszej placówki dołączyło 12 osób, które stworzyły nową grupę I MOS. Wiadomo, że każda zmiana w życiu młodego człowieka wiąże się z przeżywaniem wielu trudnych emocji. By ułatwić proces aklimatyzacji w naszej placówce, wychowawcy grupy I MOS oraz pedagog i psycholog postanowili przeprowadzić szereg zajęć integracyjnych.

Więcej…
 
Zaproszenie dla rodziców i opiekunów Drukuj Email
Wpisany przez: Danuta Dróżdż   

W związku ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego 2016/2017 prosimy Państwa o przywiezienie synów/podopiecznych do naszej Placówki terminowo, zgodnie z otrzymanymi przez chłopców przepustkami. W celu przypomnienia każdy z Państwa otrzyma pisemne zaproszenie z podaniem daty i godziny stawienia się w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Oławie. Jednocześnie zawiadamiamy, ze warunkiem wystąpienia przez ZPR-S do Sądu Rejonowego o urlopowanie wychowanków w dni wolne od nauki w roku szkolnym 2016/2017 jest terminowe stawienie się chłopca w Placówce oraz jego poprawne zachowanie podczas wakacji 2016r. ( dotyczy wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego ).

Informujemy, że zgodnie z informacją Ministerstwa Edukacji Narodowej i reformą podręcznikową w roku szkolnym 2016/2017 Rodzice/Opiekunowie uczniów klasy I i II Gimnazjum nie kupują podręczników szkolnych. Prosimy tylko o zakup zeszytów i przyborów szkolnych (piórnik, kilka długopisów, kilka ołówków, linijka, ekierka, cyrkiel, gumka, temperówka, kolorowe długopisy lub pisaki, blok, papier kolorowy, nożyczki do papieru).

Więcej…
 
Konsultacje i zebrania Drukuj Email
Wpisany przez: Wojciech Furgała   

Terminy zebrań i konsultacji dla rodziców wychowanków ZPR-S Oława w roku szkolnym 2016/2017. 

Przed zebraniem i konsultacjami prosimy o telefoniczne potwierdzenie Państwa przybycia. Na Państwa prośbę, po telefonicznym uzgodnieniu istnieje możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji także w innych terminach.

 

Więcej…
 
To już jest koniec... Drukuj Email
Wpisany przez: Urszula Straub   

koniecroku20152016 thumb24.06.2016 r. w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Oławie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016, na które przybyli uczniowie wraz z najbliższymi, nauczyciele i wychowawcy. Pani dyrektor podsumowała kończący się rok szkolny w przygotowanej na te okazję prezentacji. Gratulowała wychowankom osiągniętych wyników. Młodzież wyróżniająca się otrzymała z rąk pani dyrektor i wicedyrektor nagrody oraz dyplomy. Podczas uroczystości miały miejsce podziękowania gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

Więcej…
 
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO GIMNAZJUM W ZPR-S W OŁAWIE NA ROK SZKOLNY 2016 / 2017 Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   
Przedstawiamy wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017
   
oraz wykaz podręczników dla wszystkich klas (klasa I i II zaopatrzona jest w obecnym roku szkolnym w podręczniki z dotacji celowej): 
pdflogo-1

Szkolny zestaw podręczników w Gimnazjum ZPR-S Oława (wykaz dla wszystkich klas)

 
I MOS we Wrocławiu Drukuj Email
Wpisany przez: Karolina Bahajewska   

1moswewroclawiu thumbNa dobre zakończenie roku szkolnego, grupa I MOS, wraz z trójką swoich wychowawców, wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. Naszym celem był ogród botaniczny, nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta. Ale będąc już w tym wyjątkowym mieście, grzechem byłoby nie przejść przez rynek oraz nie zwiedzić Ostrowa Tumskiego, czyli najstarszej, zabytkowej części Wrocławia.

Więcej…
 
Na szlaku w Rudawach Janowickich!!!!!! Drukuj Email
Wpisany przez: Katarzyna Kuncewicz   

rudawyjanowickie2016Dzięki tradycyjnemu już zaproszeniu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu nasi podopieczni wzięli udział w tegorocznej edycji Rajdu Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych SUDETY 2016. Ochota na górską przygodę rosła w marę zbliżania się terminu rajdu, z plecakami wypakowanymi po brzegi wyposażeni w dobre humory 23 maja wsiedliśmy w pociąg, który zawiózł nas do Marciszowa gdzie spotkaliśmy się z pozostałymi drużynami. Dzięki trzydniowej wspólnej wędrówce, mimo zmęczenia, małych kryzysów, odkrywaliśmy bogactwo kulturowe i przyrodnicze Rudaw Janowickich, pasma Sudetów sąsiadującego z Karkonoszami i Kotliną Jeleniogórską.

Więcej…
 
Diabelska góra nie taka straszna. Mapa, kompas i przygoda czyli Tropiciel 19 Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

tropiciel2016 thumbPrzygodowy rajd na orientację - czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół. Uczestnicy biorący udział w rajdzie, startują w drużynach 4-6 osobowych na trasie pieszej i 2-4-osobowych na trasie rowerowej. Pokonują one w podanym limicie czasowym całą trasę rajdu, zdobywając przy tym punkty kontrolne i wykonując czekające tam specjalnie przygotowane zadania. Start w grupie zapewnia świetną integrację uczestników. Współdziałanie i wzajemne wsparcie członków drużyny, pozwala na sprawniejszą nawigację oraz wykonywanie zadań, a także na przezwyciężanie trudności na trasie. Dodatkowym bonusem jest to, że wszystkie drużyny mieszane (damsko-męskie) uzyskują na starcie 1 godzinę dodatkową na pokonanie trasy rajdu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 21

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie, zobacz politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookie z tej strony