Zespół Placówek
Resocjalizacyjno -
Socjoterapeutycznych
w Oławie
Ks. F. Kutrowskiego 31A
55-200 Oława
Tel/fax: 0-71 31 33 744
e-mail: osw.olawa@interia.pl

Aktualności
Zespół PIKUPPP Drukuj Email
Wpisany przez: Emilia Pietrzyk   

Informujemy, że zespół ds. PIKUUPPP odbędzie się 22.11.2018r. o godzinie 10:00. 

 
List MEN oraz GIS do rodziców Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

 

MENGIS

Szanowni rodzice i opiekunowie

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

Więcej…
 
Wyróżniony Drukuj Email
Wpisany przez: Paweł Kałużny   

wyroznienie2018 thumbPowiatowy Ośrodek Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie był organizatorem konkursu plastycznego pod nazwą „Moje obrazkowe, plastyczne CV”. Konkurs, który odbył się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery miał zachęcić uczniów z oławskich szkół do prezentacji swoich umiejętności, osiągnięć, sukcesów w formie CV, za pomocą dowolnej techniki plastycznej: malowania, rysowania, wyklejania, kolażu itp. Celem konkursu było poznanie formy dokumentu aplikacyjnego jakim jest CV, kształtowanie u uczniów pozytywnej i aktywnej postawy wobec edukacji i pracy poprzez poznawanie i rozwijanie własnych zasobów, wyzwalanie aspiracji edukacyjnych i zawodowych oraz motywowanie do świadomego dokonywania wyborów zawodowych.

Więcej…
 
Tropiciel 26 - Mafia Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

tropiciel2018 thumbPrzygodowy rajd na orientację - czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół.

Więcej…
 
Warsztaty arteterapeutyczne w ZPR-S Drukuj Email
Wpisany przez: Ewelina Kroczak   

ne zajeciaterapeutyczne2018 thumbW miesiącu październiku odbyły się warsztaty arteterapeutyczne ,przeznaczone dla wychowanków MOW. Zajęcia były realizowane w ramach projektu „ Nowoczesna edukacja”, odbywały się trzy razy w tygodniu i ogólnie zrealizowano 24 godziny.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” Drukuj Email
Wpisany przez: Ewelina Kasprzak   

konkursplastyczny2018 thumbWychowankowie MOW wzięli udział w kolejnej edycji konkursu plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”, organizowanym corocznie przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Chłopcy wykonali swoje prace techniką rysunku. Niektórzy oddali do konkursu nawet cztery prace. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. W konkursie udział wzięli: VII i VIII MOW.

Więcej…
 
Miłośników gier planszowych ciąg dalszy... Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

gryplanszowe2018Już od dawna wiemy, że w naszym Ośrodku trwa projekt edukacyjny finansowany ze środków UE pt. "Nowoczesna edukacja". Wiele ciekawych zajęć organizowanych jest u nas właśnie z tej okazji. Do jednych takich zajęć zliczyć z pewnością należy zajęcia dla Miłośników gier planszowych. Chłopcy w grupie 6 osobowej aktywnie spędzają wolny czas.

Więcej…
 
I pielgrzymka wychowanków MOS z Dolnego Śląska do Krzeszowa Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

pielgrzymka2018 thumb14 listopada odbyła się I pielgrzymka wychowanków MOS z Dolnego Śląska do Krzeszowa. Zaproszonych było 14 ośrodków, zaproszenie przyjęło 4 w tym nasz MOS. Gościem honorowym był Roman Kowalczyk DKO. Piękne miejsce i super spędzony czas. Gdy przyjechaliśmy przywitał nas katecheta z MOS w Jeleniej Górze, przedstawił nam harmonogram pielgrzymki.

Więcej…
 
Zajęcia programowe - RKO Drukuj Email
Wpisany przez: Czesław Ulanicki   

rko2018 thumbWychowankowie MOW na zajęciach programowych uczą się wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, ćwiczą na fantomach wykonywanie sztucznego oddychania oraz masażu serca. RKO- zespół czynności stosowanych u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem. Wychowankowie uczą się nie tylko teorii ale również wykonują ćwiczenia praktyczne. Uczą się ułożenia poszkodowanego w pozycji tzw. bezpiecznej, zasad udzielania pierwszej pomocy, wzywania pogotowia, udzielania informacji o danej sytuacji, tak aby pomóc poszkodowanemu. Zajęcia mają na celu naukę udzielania pomocy potrzebującym, uświadamiania, że pierwsza pomoc ratuje życie drugiego człowieka, chłopcy uczą się wrażliwości na krzywdę ludzką.

Więcej…
 
Zajęcia kulinarne w MOW Drukuj Email
Wpisany przez: Czesław Ulanicki   

zajeciakulinarnemow2018 thumbWychowankowie grupy VII czas spędzają bardzo aktywnie, biorą udział w różnych zajęciach, chętnie uczestniczą w zajęciach kulinarnych. Wychowawca p. Czesław uwielbia gotować z chłopcami, często organizuje zajęcia w kuchni. Wychowankowie uczą się kroić, gotować, smażyć i piec. Pan Czesław zwraca szczególną uwagę na przestrzeganie higieny podczas zajęć. Chłopcy uczą się również jak bezpiecznie używać sprzętów kuchennych. Z kuchni wydobywają się smakowite zapachy, chłopcy przyrządzają różne potrawy, czasem bardzo wykwintne, jednak najbardziej lubią proste potrawy tj. smażona kiełbasa z cebulką, super wielka jajecznica czy różnokolorowa pizza. Wielkie gotowanie kończy się zawsze wielkim jedzeniem.

Więcej…
 
Porządki wokół placówki Drukuj Email
Wpisany przez: Tomasz Pustelnik   

porzadki2018 thumbPorządki czas zacząć - Jak co roku wraz wychowankami ZPR-S w Oławie wykonujemy prace porządkowe wokół Placówki. Wychowankowie z chęcią biorą udział w pracach porządkowych, przy których mogą nauczyć się prostych czynności w gospodarstwie domowym.

Więcej…
 
Kotyliony Drukuj Email
Wpisany przez: Tomasz Pustelnik   

kotyliony2018 thumbWychowankowie ZPR-S w Oławie w ramach zajęć programowych i zbliżającej się 100 ROCZNICY ODZYSKANIE PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI tworzyli kotyliony.

Więcej…
 
Obchody Wszystkich Świętych Drukuj Email
Wpisany przez: Tomasz Pustelnik   

1listopada2018 thumbWychowankowie pozostający w ZPR-S w Oławie w trakcie Wszystkich Świętych wraz z wychowawcą
byli zapalić znicze na cmentarzu w Oławie w ten sposób uczcili pamięć o swoich bliskich.

 
Porządkowanie grobów Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

1listopada2018 thumb2Wiemy, że 1 listopada obchodzimy dzień Wszystkich świętych, a dzień później dziań zaduszny i w tych właśnie dniach odwiedzimy naszych bliskich na ich grobach, pomodlimy się i zapalimy znicz. Chłopcy wraz z opiekunem postanowili pomóc i posprzątali zaniedbane groby. Usunęli liście, wyczyścili pomniki i wyrzucili śmieci. Wszystko z myślą o tych, których już z nami nie mam. Spisali się na medal.

 
Odwiedziny w schronisku Drukuj Email
Wpisany przez: Tomasz Pustelnik   

schroniskopazdziernik2018 thumbW ramach wolontariatu wraz z chłopcami z ZPR-S w Ołąwie odwiedziliśmy zwierzęta w schronisku. Wychowankowie z miłą chęcią zabrali psy na spacer natomiast zwierzęta bardzo ucieszone chętnie spacerowały po terenach zielonych Oławy. Podopieczni ZPR-S w Oławie już w trakcie powrotu pytali, kiedy kolejny raz przyjdziemy do schroniska, był to czas miło spędzony i jednocześnie pomocny dla zwierząt szukających domu.

Więcej…
 
Zajęcia z informatyki dotyczące cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci oraz nabywania umiejętności posługiwania się narzędziami TIK Drukuj Email
Wpisany przez: Tomasz Pustelnik   

cybertik2018 thumbW ramach projektu pn. „Nowoczesna edukacja” w roku szkolnym 2018/2019 w pierwszym semestrze nauki zostały przeprowadzone kolejny raz zajęcia dla dwóch grup składających się z sześciu uczniów zajęcia z informatyki dotyczące cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci oraz nabywania umiejętności posługiwania się narzędziami TIK. Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań, zarówno dla ich ofiar, jak i sprawców. Jednym z efektów przeprowadzonych zajęć, było wypracowanie reguł bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci oraz zasad reagowania w sytuacjach cyberprzemocy.

Więcej…
 
Pierogowo w MOS Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

pierogowowmos2018 thumbWszyscy wiemy i nie jest to wielką tajemnicą, że prawie każdy lubi pierogi ruskie, najlepiej okraszone smaczną cebulką czy rumianymi skraweczkami. Pytanie skąd wziąć te smakołyki, przecież naszych pierożków nie zrywamy z drzewa jak jabłuszka, niestety do momentu kiedy znajdą się w naszych buziach czasami jest długa i kręta droga, ale nie dla naszych chłopców.

Więcej…
 
V Święto Wina i Sera - gość specjalny Robert Makłowicz Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

swietowinaisera2018 thumbŚwięto Sera i Wina to impreza promująca sery, wina i produkty regionalne, a także ich wpływ na szeroko rozumiane aspekty zdrowotne i znaczenie ekonomiczne dla regionu. Po raz piąty w Centrum Edukacyjno-Rozwojowym Pałac Wrocław Pawłowice odbędzie się kiermasz najlepszych regionalnych produktów, pokazy i warsztaty kulinarne, degustacje i nauka oceniania serów i win. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Robert Makłowicz.

Więcej…
 
Decyzja "Spólnoty" Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

decyzjaspolnoty2018 thumbStowarzyszenie Teatr Układ Formalny zaproponowało program zajęć o tematyce patriotycznej. Celem programu jest włączanie mieszkańców w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości.

Więcej…
 
"Polska w duszy nam gra" Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

polskawduszynamgra2018 thumb"Polska w duszy nam gra" - to koncert pieśni patriotycznych i ludowych z fragmentami poezji. Jest to jedna z cyklu imprez organizowanych w ramach oławskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Utwory i fragmenty poezji wykonane zostały przez uczniów CKUiZ w Oławie. Na tym występie jak i rok wcześniej nie mogło zabraknąć naszych wychowanków, którzy pod opieką wychowawcy wzięli udział w koncercie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 32

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie, zobacz politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookie z tej strony