Zespół Placówek
Resocjalizacyjno -
Socjoterapeutycznych
w Oławie
Ks. F. Kutrowskiego 31A
55-200 Oława
Tel/fax: 0-71 31 33 744
e-mail: osw.olawa@interia.pl

Aktualności
To już jest koniec... Drukuj Email
Wpisany przez: Urszula Straub   

koniecroku20152016 thumb24.06.2016 r. w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Oławie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016, na które przybyli uczniowie wraz z najbliższymi, nauczyciele i wychowawcy. Pani dyrektor podsumowała kończący się rok szkolny w przygotowanej na te okazję prezentacji. Gratulowała wychowankom osiągniętych wyników. Młodzież wyróżniająca się otrzymała z rąk pani dyrektor i wicedyrektor nagrody oraz dyplomy. Podczas uroczystości miały miejsce podziękowania gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

Więcej…
 
Na szlaku w Rudawach Janowickich!!!!!! Drukuj Email
Wpisany przez: Katarzyna Kuncewicz   

rudawyjanowickie2016Dzięki tradycyjnemu już zaproszeniu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu nasi podopieczni wzięli udział w tegorocznej edycji Rajdu Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych SUDETY 2016. Ochota na górską przygodę rosła w marę zbliżania się terminu rajdu, z plecakami wypakowanymi po brzegi wyposażeni w dobre humory 23 maja wsiedliśmy w pociąg, który zawiózł nas do Marciszowa gdzie spotkaliśmy się z pozostałymi drużynami. Dzięki trzydniowej wspólnej wędrówce, mimo zmęczenia, małych kryzysów, odkrywaliśmy bogactwo kulturowe i przyrodnicze Rudaw Janowickich, pasma Sudetów sąsiadującego z Karkonoszami i Kotliną Jeleniogórską.

Więcej…
 
Diabelska góra nie taka straszna. Mapa, kompas i przygoda czyli Tropiciel 19 Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

tropiciel2016 thumbPrzygodowy rajd na orientację - czyli mapa, kompas i przygoda. Lasy, pola, wioski, zadania do wykonania, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, punkty kontrolne do odnalezienia, sprawdzenie hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół. Uczestnicy biorący udział w rajdzie, startują w drużynach 4-6 osobowych na trasie pieszej i 2-4-osobowych na trasie rowerowej. Pokonują one w podanym limicie czasowym całą trasę rajdu, zdobywając przy tym punkty kontrolne i wykonując czekające tam specjalnie przygotowane zadania. Start w grupie zapewnia świetną integrację uczestników. Współdziałanie i wzajemne wsparcie członków drużyny, pozwala na sprawniejszą nawigację oraz wykonywanie zadań, a także na przezwyciężanie trudności na trasie. Dodatkowym bonusem jest to, że wszystkie drużyny mieszane (damsko-męskie) uzyskują na starcie 1 godzinę dodatkową na pokonanie trasy rajdu.

Więcej…
 
Dzień bez papierosa Drukuj Email
Wpisany przez: Karolina Bahajewska   

dzienbezpapierosa2016 thumbŚwiatowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów Światowa Organizacja Zdrowia ustanowiła dzień 7 kwietnia Światowym Dniem bez Papierosa w 1987 roku (rezolucja WHA40.38). Rok później rezolucją WHA42.19 przeniosła święto na 31 maja. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie. W Polsce, co roku 70000 mieszkańców umiera z powodu palenia tytoniu, a kolejne 8000 zgonów jest spowodowanych biernym paleniem. W naszej placówce również promujemy zdrowy styl życia i obchodzimy Dzień bez papierosa.

Więcej…
 
Aktywna sobota Drukuj Email
Wpisany przez: Bartłomiej Fik   

aktywnasobota2016 thumbDzięki uprzejmości pana Bartosza Łusia i pana Jakuba Olejnika wychowankowie mogli dowiedzieć się, w jaki sposób poprawnie wykonywać ćwiczenia siłowe przy użyciu wolnych ciężarów. Cała siłownia była tylko i wyłącznie do ich dyspozycji. Podczas tych zajęć pan Bartosz Łuś oraz pan Jakub Olejnik przeprowadzili z wychowankami trening wszystkich grup mięśniowych, zwracając uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń i na bieżąco korygując pojawiające się błędy. Zadowolenie wychowanków było ogromne, co niektórzy zauważyli zmiany w swoim wyglądzie już po pierwszym treningu a skuteczność ćwiczeń potwierdziły pojawiające się na drugi dzień zakwasy.

Więcej…
 
Do serca przytul psa, weź na kolana kota. Drukuj Email
Wpisany przez: Bartłomiej Fik   

schronisko2016 thumbNasi wychowankowie chętnie udzielają się jako wolontariusze w Oławskim przytulisku dla bezdomnych zwierząt. Gdy tylko pozwala na to pogoda, odwiedzamy pobliskie schronisko i pomagamy w opiece nad zwierzętami. Takie zajęcie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Długi spacer, obcowaniem z przyrodą oraz kontakt ze zwierzętami pozwalają zrelaksować się i zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Więcej…
 
Dla Ciebie, Mamo Drukuj Email
Wpisany przez: Karolina Bahajewska   

dzienmatki2016 thumbJest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska. J. I. Kraszewski.

Mama to zazwyczaj najważniejsza osoba w życiu dziecka. Jest między nimi specjalna, wyjątkowa więź, a miłość macierzyńska jest najmocniejsza, najtrwalsza, najbardziej wytrzymała... W Polsce, Dzień Matki, przypada na 26 maja, a po raz pierwszy obchodzono je w 1914 r. w Krakowie. W tym dniu mamy są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnymi prezentami.

Więcej…
 
#63 PL Drukuj Email
Wpisany przez: Bartłomiej Fik   

konkursfilmowy2016 thumb"Czym jest patriotyzm i kim są współcześni bohaterowie – to hasło akcji #63 PL". Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć czteroosobowa grupa wychowanków MOS, w składzie: Szymon Łuszczyna, Oskar Rybiński, Mateusz Kaźmierczak oraz Łukasz Jaworski. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Fundację Off Camera przy współpracy z Onet.pl i skierowany był do młodych ludzi w wieku 16-19 lat. Polegał na przygotowaniu filmu, dowolną techniką, który miał odpowiedzieć na pytanie, czym jest patriotyzm?

Więcej…
 
Wiosenno - słoneczne sadzenie drzew Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

sadzeniedrzew2016 thumbPiąta odsłona akcji miała miejsce 7 maja 2016 r. (sobota) między 11.00 a 15.00. Wspólnie z wrocławianami posadzimy kilkaset drzew. Sadzenie drzew to jednocześnie okazja do zabawy w gronie przyjaciół lub rodziny. Na uczestników naszej akcji czeka mnóstwo atrakcji i zajęć sportowo-rekreacyjnych: drzewko za drobne elektrośmieci (1000 drzew od Nadleśnictwa Śnieżka) ponad 300 drzew do posadzenia występy artystyczne: Krzykaśki, zespół G/Łoś, C'est La Vie - duet Zieńkowska&Brodziński, Gabinet Cieni, Wrocławska Stepownia, Grupa Taneczna PW Dance, byk rodeo, sumo (można wcielić się w zawodnika sumo; mata i kostiumy), rola bola turnballe, megadart, minirajd na orientację (dla rodzin z małymi dziećmi), planszówki - II Runda, edukacja przyrodnicza sokolnicy, warsztaty ekologiczne, fotobudka, ciepły posiłek i gorąca herbata dla wszystkich.

Więcej…
 
Pożegnanie twórców Drukuj Email
Wpisany przez: Urszula Straub   

pozegnanietworcow thumbChusta KLANZY proponowana przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA to pomoc dydaktyczna, która zyskała ogromną rzeszę sympatyków. Zabawa z jej wykorzystaniem nie ominęła także grupy socjoterapeutycznych TWÓRCÓW. Podczas wtorkowych zajęć związanych z zakończeniem współpracy z chłopcami można było zaobserwować jak kolorowa atmosfera pobudza wyobraźnię i wyzwala pozytywne emocje wśród wychowanków.

Więcej…
 
Marzycielska poczta Drukuj Email
Wpisany przez: Karolina Bahajewska   

marzycielskapoczta thumbList jest prawdopodobnie tak stary, jak stare jest samo pismo. Pisanie listów rozpowszechnione było już w starożytnym Egipcie, Chinach i państwie Sumerów. W dzisiejszych czasach, niestety, odchodzi się od tej formy komunikacji. Tradycyjny list został zastąpiony mailami i sms-ami. Tanio i przede wszystkim szybko, ale też bez "duszy"... Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie https://marzycielskapoczta.pl/ zaprezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi.

Więcej…
 
Wycieczka do Wrocławia na mecz siatkarek Impel Wrocław połączona ze zwiedzaniem centrum miasta Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Lewkowicz   

meczimpelkwiecien2016 thumbW sobotę 23.04.2016 kolejny już raz nasi wychowankowie kibicowali drużynie siatkarek Impel Wrocław. Tym razem 10 wychowanków wraz z wychowawcą, panem Krzysztofem Lewkowiczem, udało się do Wrocławia aby dopingować siatkarki w meczu o brązowy medal Orlen Ligi Kobiet z drużyną MKS Dąbrowa Górnicza. Mecze o brązowy medal odbywają się do trzech zwycięstw i już dzień wcześniej wrocławska drużyna wygrała pierwszy mecz 3:2. Podczas sobotniego meczu kolejny raz mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa, tym razem 3:0 i dzięki temu do zdobycia brązowego medalu pozostało drużynie Impel Wrocław odniesienie jednego zwycięstwa co udało się 28 kwietnia w Dąbrowie Górniczej.

Więcej…
 
Bieg Firmowy 2016, nie przestajemy pomagać Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

biegfirmowy2016 thumbIdeą biegu firmowego jest promowanie zdrowej rywalizacji oraz aktywności fizycznej wśród pracowników zarówno małych firm jak i międzynarodowych korporacji. Podczas organizowanego wydarzenia chcemy połączyć ze sobą trzy bardzo ważne obszary: 1. Aktywność i zdrowy tryb życia poprzez sport i bieganie 2. Integrację i współpracę w ramach firm i w ramach branż 3. Pomaganie innym poprzez działania charytatywne

Więcej…
 
Dzień dobrych uczynków Drukuj Email
Wpisany przez: Joanna Maciakiewicz   

dziendobrychuczynkow2016 thumbCudownie pachnący miesiąc maj obdarza nas różnymi uroczystościami i świętami, o których wszyscy wiemy i na które czekamy. Któż bowiem nie czeka na majówkę - błogie lenistwo albo zabawę podczas długiego weekendu?! Albo zbliżający się Dzień Matki, ważny dla malutkich i dużych dzieci, tych młodych i dawno dorosłych oraz dla wszystkich Mam. A to już niebawem…

Więcej…
 
Wycieczki rowerowe Drukuj Email
Wpisany przez: Krzysztof Szewczuk   

rowerki2016 thumbWycieczki rowerowe są atrakcją samą w sobie, rzadko trzeba kogoś namawiać żeby wsiadł na rower i pokręcił troszkę pedałami. Jest to świetny sposób na rozładowanie złej energii, na przemyślenia, na spędzenia zdrowo wolnego czasu czy na uprawianie po prostu sportu. Nie ważny jest powód ważne, że jedziemy i się uśmiechamy. Szczęśliwy rowerzysta to taki co ma muchy w zębach, gdyż podczas jazdy cały czas się uśmiecha :). Rower to poczucie wolności, wyzwalacz adrenaliny to synonim szczęścia.

Więcej…
 
Ufamy i sprawdzamy Drukuj Email
Wpisany przez: Marcin Ćwigoń   

pies2016 thumbDzięki współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Oławie, jeszcze w tym roku szkolnym i kolejnych latach, systematycznie w ramach działań profilaktycznych będziemy sprawdzać „czystość” naszej placówki! A czego szukamy? Wszelkiego rodzaju substancji narkotycznych! A pomagać nam w tym będzie niezastąpiony w takich zadaniach, specjalnie przeszkolony policyjny pies i jego wyczulony węch! Pierwsze przeszukanie 09.05, rozpoczęliśmy od najniższej kondygnacji naszej placówki czyli piętra przynależącego do MOS. „Nasz Tropiciel”, jak przystało na młodego psa, był bardzo aktywny i zapalony do wykonywania komend. Przeszukał pokoje sypialne, łazienkę i świetlicę telewizyjną. Było „czysto” …i niech tak pozostanie!

 

 

 
Brawo My! Drukuj Email
Wpisany przez: Marcin Ćwigoń   

dyplombezpiecznaszkola2016 thumbW bieżącym roku szkolnym, nasza placówka postanowiła zawalczyć o certyfikat Bezpiecznej Szkoły! Zgłosiliśmy się do IV Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczna Szkoła- Bezpieczny Uczeń 2015/2016, organizowanego przez Fundację Państwo Obywatelskie oraz Komitet Honorowy. Hasłem przewodnim działań konkursowych było: PRAWO, PRZYJAŹŃ, TOLERANCJA a podejmowane w ramach konkursu działania obejmowały okres od 15.09.2015r. do 15.04.2016r. Koordynatorami realizacji konkursu w naszej placówce byli: pedagog Marcin Ćwigoń i wychowawca Karolina Bahajewska. Nie udałoby się jednak osiągnąć tego celu gdyby nie pomoc, wsparcie i zaangażowanie większości naszych współpracowników, którzy dzielnie walczyli razem z nami podejmując do realizacji nowe zadania. Dlatego z tego miejsca serdecznie WAM dziękujemy!

 

Więcej…
 
Wiwat 3 maja Drukuj Email
Wpisany przez: Karolina Bahajewska   

apel3maja2016 thumb"Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Wychowanie młodzieży w duchu poszanowania naszej tożsamości narodowej w dzisiejszych czasach to nie lada wyzwanie. Wychowanie patriotyczne to obowiązek rodziców jak i szkoły. Nasz placówka, by rozbudzać i pielęgnować w wychowankach szacunek do ojczyzny, naszych przodków i tradycyjnych wartości, w sposób uroczysty hołduje świętom narodowym. Wychowankowie MOS przygotowali apel z okazji uchwalenie Konstytucji 3 maja.

 

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Zdrowia 2016. Pokonaj cukrzycę!!! Drukuj Email
Wpisany przez: Katarzyna Kuncewicz - Sośnicka   

swiatowydzienzdrowia2016 thumbW ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w naszej placówce jak co roku zorganizowano spotkanie w ramach, którego wychowankowie mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przewodniego problemu, którym w tym roku była cukrzyca. Polska znajduje się w czołówce państw unijnych, w których odsetek osób chorych na cukrzycę z roku na rok wzrasta. Dlatego tak ważna jest profilaktyka tej choroby, która staje się problemem społecznym. Przygotowana impreza miała na celu dostarczenie wychowankom szczegółowych informacji na temat cukrzycy, jej rodzajów, mechanizmów odpowiedzialnych za jej powstawanie, sposobach leczenia i profilaktyki.

Więcej…
 
Na słodko Drukuj Email
Wpisany przez: Karolina Bahajewska   

naslodko2016 thumbMajówkowy weekend to dla większości ludzi czas odpoczynku od codziennych obowiązków. A czas taki sprzyja rodzinnym spotkaniom i jedzeniu pysznych rzeczy. Żeby trochę osłodzić te dni chłopcom z mos-u, którzy zostali w ośrodku, pobawiliśmy się w mini cukierników. Każdy miał za zadanie jak najładniej, przy pomocy owoców i twarożków o różnych smakach, udekorować babeczki. Niektórzy nie mogli się już doczekać aż będą mogli je zjeść. Jak można zobaczyć na zdjęciach, wszystkie były bardzo apetyczne i zniknęły z talerzy dużo szybciej niż powstały.. :)\

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 20

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie, zobacz politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookie z tej strony