Zespół Placówek
Resocjalizacyjno -
Socjoterapeutycznych
w Oławie
Ks. F. Kutrowskiego 31A
55-200 Oława
Tel/fax: 0-71 31 33 744
e-mail: zprs@mos.olawa.pl

Aktualności
Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminów ósmoklasisty. Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminów ósmoklasisty będzie możliwy od 09.07.2021 r. w godzinach pracy sekretariatu. Rodziców i dzieci którzy nie mogą dojechać prosimy o informację telefoniczną lub mailową z deklaracją o chęci otrzymania dokumentu drogą pocztową.

Dane do kontaktu:

Telefon: 71 33 34 744 wew. 21

Mail: zprs@mos.olawa.pl

Z wyrazami szacunku Dyrektor Małgorzata Mrozińska

 
Zakończenie roku szkolnego Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Opiekunowie, Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w klasach o 8.00. Od godziny 9.00 nasi uczniowie będą mogli opuszczać placówkę pod Państwa opieką.

 
Rekrutacja do MOS Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

Szanowni Państwo informujemy, placówka posiada jeszcze wolne miejsca w klasie 7 i 8 szkoły podstawowej w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w nowym roku szkolnym 2021/2022. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą .

ZASADY KIEROWANIA

FOLDER

ZASADY POBYTU 

Zapraszamy do kontaktu z:

- Dyrektorem – Małgorzata Mrozińska – tel 71 31 33 744

- Wicedyrektorem – Paweł Kałużny – tel. 0 – 71 31 33 744 wew. 26

- Pedagogiem – Emilia Pietrzyk - tel. 0 – 71 31 33 744 wew. 25 lub 505 302 560.

 
Informacja o szczepieniach MEiN Drukuj Email
Wpisany przez: Wojciech Furgała   

od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach.

Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

Prosimy o udostępnienie ich rodzicom oraz nauczycielom z Państwa placówki. Działania informacyjne dotyczące szczepień w szkołach i placówkach będziemy kontynuować w kolejnych tygodniach.

Z wyrazami szacunku Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEiN

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat - informacje dla szkół i placówek

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19

 
Drodzy rodzice i opiekunowie! Szanowni Państwo! Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

Od poniedziałku 17 maja 2021 r. ruszyła rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. W przyszłości szczepienia powinny objąć także młodsze roczniki. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi szczepień na COVID – 19 na stronach:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepimysie-i-wracamy-do-normalnosci

Lekarze i specjaliści rekomendują szczepienia jako jedyne rozwiązanie na problemy związane z epidemią covid-19.

W poprzednim roku nasza placówka dwukrotnie się zamykała lub realizowała nauczanie hybrydowe z powodu zachorowań pracowników lub uczniów. Doskonale Państwo zdajecie sobie sprawę jak trudny to czas kiedy nasi uczniowie pozostają w domach lub w kwarantannie.

Jako kadra, podobnie jak wszyscy nauczyciele w Polsce, chcemy pracować i czuć się bezpiecznie, chcemy tworzyć bezpieczne warunki dla Państwa dzieci i uczniów, którzy do nas trafią w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, abyśmy zaszczepili jak najszybciej, abyśmy byli również gotowi od pierwszego dnia września.

Więcej informacji znajdzie Państwo na stronach:

NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ (od poniedziałku)

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Rejestracja na szczepienie – możliwa na kilka prostych sposobów:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

2. Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

4. Wyślij SMS na numer 880 333 333 o treści: SzczepimySie

 
ZARZĄDZENIE NR 395 DYREKTORA ZPR-S w Oławie Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

ZARZĄDZENIE NR 395 DYREKTORA ZPR-S w Oławie z dnia 20.04.2021 r. w sprawie: organizacji realizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Działając na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 ze zm.) oraz § 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz.493 ze zm. ) z a r z ą d z a m, co następuje:

 

pdflogo 1ZARZĄDZENIE NR 395 DYREKTORA ZPR-S w Oławie z dnia 20.04.2021 r. w sprawie: organizacji realizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

 
Nadchodzi Wielkanoc Drukuj Email
Wpisany przez: Ewelina Kasprzak   

wielkanoc2021 thumbGrupa MOW zaczęła już przygotowania do świąt Wielkanocnych. Nasi chłopcy przygotowali ozdoby i przystroili naszę piętro. Kuba Wieczorkowski-Kącki, Krzysztof Nowak, Miłosz Pazoła zadbali o wystrój naszych ścian.

Więcej…
 
Próbny Egzamin Ósmoklasisty Drukuj Email
Wpisany przez: Wojciech Furgała   

egzamin probny 2021

W dniach 17-19 marca w naszej placówce odbył się próbny egzamin ósmoklasisty. 17 marca uczniowie pisali test z języka polskiego, 18 marca z matematyki, a 19 marca test z języka obcego. Egzamin odbył się w formie maksymalnie zbliżonej do egzaminu właściwego aby wychowankowie byli jak najlepiej zaznajomieni z jego formułą. Więcej informacji o samym egzaminie można znaleźć na stronie CKE

 
Wizyta w oławskim przytulisku Drukuj Email
Wpisany przez: Ewelina Kasprzak   

przytulisko2113 marca nasi wychowankowie wraz z wychowawcami, panią Eweliną Kasprzak i panem Dawidem Muszyńskim, odwiedzili oławskie przytulisko. Mimo niesprzyjającej pogody zabraliśmy naszych ulubieńców na spacer. Mamy nadzieję ,że szybko znajdą nowe domy.

Więcej…
 
Egzamin Ósmoklasisty Drukuj Email
Wpisany przez: Wojciech Furgała   

Egzamin Ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się w terminach: 

Termin główny:

1. język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00

2. matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00

3. język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00

Termin dodatkowy: 

1. język polski – 16 czerwca 2021 r. (środa) – godz. 9:00

2. matematyka – 17 czerwca 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00

3. język obcy nowożytny – 18 czerwca 2021 r. (piątek) – godz. 9:00

Więcej informacji pod tym linkiem na stronie CKE

 
Terminy - rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Drukuj Email
Wpisany przez: Emila Pietrzyk   

pdflogo 1Informacja o terminach postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych

 
Szanowni Rodzice, Drodzy uczniowie, Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

W imieniu Dyrektora Powiatowego Ośrodka Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie - Pani Danuty Troski, informuję o możliwości skorzystania w okresie ferii zimowych z konsultacji telefonicznych i mailowych ze specjalistami Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w związku z zadaniami związanymi ze świadczeniem pomocy psychologiczno - pedagogicznej.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.poradnia.olawa.pl  bądź w załączonej ulotce informacyjne: 

pdflogo 1Ulotka informacyjna

 

 
Życzenia świąteczne Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

zyczenia swiateczne 2020Szanowni Państwo!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu zdrowia. Bo dziś to najważniejsze. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych da okazję do cudownych spotkań , wspomnień i wspólnych marzeń oraz planów. Życzę Państwu, aby Nowy Rok był nadzieją na lepsze czasy, krokiem do spełnienia ambicji i zamierzeń. Niech Nowonadzony przyniesie radość, spokój, odgoni smutki i strapienia. 

Wesołych Świąt!

Ze świątecznym pozdrowieniem

Małgorzata Mrozińska

 
„Wszyscy wszystkim ślą życzenia…” Drukuj Email
Wpisany przez: Emilia Pietrzyk   

zyczenia2020 thumbTradycja pisania listów świątecznych sięga XIX wiecznej Anglii, choć są i tacy, którzy początków składania sobie życzeń świątecznych poprzez przekazywanie sobie krateczek, upatrują już w Starożytności.

Więcej…
 
Konkurs na życzenia świąteczne Drukuj Email
Wpisany przez: Emilia Pietrzyk   

W czasie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, p. Ola, p. Emila i p. Wojtek przygotowali dla naszych podopiecznych konkurs na najbardziej kreatywne życzenia świąteczne. Początkowo jury otrzymywało tylko przesyłane życzenia jak np. „W ten wigilijny dzień zaśnieżony, kiedy w kościele biją dzwony, a pierwsza gwiazdka błyska na niebie, moje życzenia płyną do Ciebie. Hmmm... a jakie mam Ci złożyć życzenia, by warte były Twego westchnienia? Sukcesów w życiu, ciepła w miłości, dużo uśmiechu, wiele radości. Spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjaznych w Twym życiu zdarzeń. Niech ten wyjątkowy w roku dzień, odsunie na zawsze Twe troski w cień. I niech się śmieje do Ciebie świat, blaskiem szczęśliwych i długich lat.” lub „Zima o nas nie pamięta a tu zaraz będę święta Renifery zadziwione że do sań nie zaprzężone. Święty myśli - Ja nie wierzę paczki wiezie na rowerze„. Jednak po pewnym czasie skrzynki nasze zapełniły prace bardziej pracochłonne, dopracowane ze zdjęciami ręcznie wykonywanych kartek lub e – kartkami. Jury debatowało i w dniu 22.12.2020r. ogłosiło zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy!

Więcej…
 
Dziecięcy telefon zaufania Drukuj Email
Wpisany przez: Emilia Pietrzyk   

Telefon zaufania

Link do strony

 
Przetarg na dostawę wyżywienia 2021 Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   
Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Oławie ogłasza przetarg nieograniczony pn. „Dostawa wyżywienia dla Zespołu Placówek resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych w Oławie”
Poniżej znajdą państwo załącznik z niezbędnymi informacjami:
 
 
 
 
Informacja o zawieszeniu zajęć Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

Na podstawie Uchwały 474/20202 z dnia 5 listopada 2020 r. oraz 486/2020 z dnia 16 listopada 2020 r. Zarządu Powiatu w Oławie po uzyskaniu pozytywnej opinii PPSSE wyraził zgodę na zawieszenie zajęć w Zespole Placówek Resocjalizacyjno – Socjoterapeutycznych dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 wchodzącej w skład ZPR-S w Oławie od dnia 06 listopada 2020 r. do dnia 6 grudnia 2020 r. W tym czasie wdrożono dla uczniów kształcenie na odległość.

 
ZARZĄDZENIE NR 377 DYREKTORA ZPR-S w Oławie Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

ZARZĄDZENIE NR 377 DYREKTORA ZPR-S w Oławie z dnia 05.11.2020 r. w sprawie:

organizacji realizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Działając na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 ze zm.) oraz § 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz.493 ze zm. ) z a r z ą d z a m, co następuje:

 

pdflogo 1ZARZĄDZENIE NR 377 DYREKTORA ZPR-S w Oławie z dnia 05.11.2020 r. w sprawie: organizacji realizacji zadań szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

 
List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Drukuj Email
Wpisany przez: Małgorzata Mrozińska   

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

Na świecie i w Europie podnosi się druga fala pandemii koronawirusa. To zjawisko dotyka również Polski, liczba dziennych zachorowań w naszym kraju sięgnęła ponad 13 tysięcy. Rząd Rzeczypospolitej całe państwo ogłosił czerwoną strefą i wprowadził szereg obostrzeń. Ich celem jest ochrona zdrowia i życia obywateli, spłaszczenie wzbierającej fali zachorowań, utrzymanie funkcjonalności systemu opieki zdrowotnej. Od poniedziałku 26 października br. przez okres 2 tygodni zdalne nauczanie będzie odbywać się w klasach 4-8 w szkołach podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych.

pdflogo 1List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 39

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie, zobacz politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookie z tej strony